Miloš Zeman na návštěvě města Ivančice

29. květen 2017, Ivančice

Prezident České republiky Miloš Zeman zahájil návštěvu Jihomoravského kraje v pondělí dopoledne (29.05.2017) na krajském úřadu v Brně.

Zeman přijel do Jihomoravského kraje jako prezident počtvrté. Naposledy na jižní Moravu zavítal v roce 2016.

29. května 2017 odpoledne navštívil prezident republiky Ivančice.

Krátce před 15tou hodinou navštívil ivančickou nemocnici, kde se setkal se zaměstnanci nemocnice.

Návštěva prezidenta republiky v ivančické nemocnici, 29.05.2017
Návštěva prezidenta republiky v ivančické nemocnici, 29.05.2017
1 of 1

video: OVTV

V 15:50 již prezidentská kolona zaparkovala před budovou ivančické radnice. V zasedací síni MěÚ proběhlo setkání prezidenta se zastupiteli města Ivančice a se zástupci měst a obcí spadajících do správního obvodu města Ivančice coby obce s rozšířenou působností.

Setkání proběhlo v duchu jak jsme u prezidenta Zemana zvyklí; prezident zodpověděl dotazy na téma zvyšování mezd a politické kultury ve světle právě proběhlé vládní “krize”. Padl i dotaz na cestu prezidenta do Číny, ze které se minulý týden vrátil; prezident v této souvislosti nadnesl, že by např. bylo škoda pro ČR nebýt účastníkem nové “hedvábné stezky” s tím, že by to zprvu byla velká příležitost i pro tuzemské stavební firmy.

Ze stran zástupců obcí byly prezidentovi předneseny 2 pozvánky na návštěvu jejich obcí. Např. byl pozván na Oslavanské historické slavnosti, ovšem prezident podotkl, že v tomto termínu má bohužel mezinárodní setkání na úrovni OSN.

V 16:20 se prezident přesunul na pódium před ivančickou radnicí, kam ho doprovázeli hetman JmK Bohumil Šimek a starosta města Ivančice Milan Buček. Bezmála půltisícový dav občanů přivítal prezidenta potleskem. Následně koloval mezi občany mikrofon, kdy prezident odpovídal na jejich vznesené dotazy. Hovořil k lidem věcně, jasně a… občas z davu zazněl i skupinový smích.

Na pódium za prezidentem přišly zástupkyně místního házenkářského klubu HK Ivančice, prezidentovi byly poté předány věcné dary a upomínkové předměty na naše město, např. produkty ivančického Vinařství Komarov.

Miloš Zeman poté provedl zápis do pamětní knihy města Ivančice, načež následně pronesl: “Pane starosto, tu tužku Vám vracím!” Pak ještě slavnostně připnul na vlajku města pamětní šerpu s nápisem “Prezident republiky Miloš Zeman”.

Tím byl program návštěvy našeho města vyčerpán a po rozloučení krátce po 17 hodině opouští prezident město.

V Ivančicích to byla historicky  teprve druhá “prezidentská návštěva”, poprvé je navštívil 13. června 1928 T.G.Masaryk.

Návštěva prezidenta České republiky, 29.05.2017
Návštěva prezidenta České republiky, 29.05.2017
1 of 1

video: OVTV

foto: Město Ivančice

foto: Megatronic Sound Service

Post Author: admin

Správce webových stránek města Ivančice. tel.: 546 419 435 e-mail: tichy@muiv.cz, muiv@ivancice.cz